شماره تماس با تلگرام ::: 09355102506 ::: ir7sad[at ]gmail.com

دانلود مقاله مدیریت سود و کیفیت سود با ترجمه فارسی

دانلود مقاله مدیریت سود و کیفیت سود با ترجمه فارسی

رشته حسابداری مقاله

دانلود مقاله مدیریت سود و کیفیت سود با ترجمه فارسی

ارسال شده توسط 7sad.ir

دانلود مقاله مدیریت سود و کیفیت سود با ترجمه فارسی

 

برای خرید مقاله رو لینک زیر کلیک کنید

 

  1. مقدمه

در میان تحقیقات حوزه حسابداری و مالی شاید هیچکدام تحریک بر انگیزتر از مدیریت سود نباشد، چرا که این موضوع دارای ظرفیت بالقوه خطاکاری، شرارت، ناسازگاری و معما می باشد. همانطور که هیلی و والن (1999) و به طور مشابه شیپر (1989) تعریف می کنند: "مدیریت سود زمانی رخ می دهد که مدیران از قضاوت در گزارشگری مالی استفاده کنند و معاملات را طوری ترتیب دهند که گزارشات مالی موجب گمراهی برخی افراد ذینفع از عملکرد اقتصادی شرکت شود یا نتایج توافقات مبتنی بر ارقام حسابداری تحت تاثیر قرار گیرد."به عبارت ساده، شخصی کاری را انجام می دهد که به شخص دیگر ضرر می زند.[1] حسابرسان، قانونگذاران، سرمایه گذاران و محققان ممکن است هنگام یافتن خطاکاری و حل معما آن را متقلبانه (جرم) تلقی کنند.[2]

اگر مدیریت سود را به عنوان یک فعالیت متقلبانه در نظر گرفته شود می توان به کشف آن مانند معمای قتل شرلوک هلمز یا بازرسی صحنه جرم، فکر کرد. این گونه بازرسی شامل هفت عنصر به شرح زیر می باشد:

آیا جرم اتفاق افتاده است، به متصدی مضنون شدن، سلاح های به کار برده شده، قربانیان جرم، انگیزه های انجام جرم، فرصت انجام عمل و توضیحات جایگزین.[3] توضیحات جایگزین به رویداد غیر از فعالیت متقلبانه بر می گردد و بنابراین نتیجه گیری به تقلب بر اساس شواهد مشاهده شده نادرست می باشد. در این مقاله مقدمه با مثال های عنوان شده در تحقیق بال و شیواکومار ( 2008 ) و تئو و همکاران ( 1998 ) شروع می شود.

مدیریت سود وجوه اشتراک بسیاری با کیفیت سود دارد. به طوری که، مدیریت سود بالاتر، کیفیت سود کمتری را در بر دارد. هر چند عدم مدیریت سود (مدیریت سود کم) به معنای تضمین کیفیت بالای سود (یا به طور کلی کیفیت بالای ارقام حسابداری) نمی باشد؛ زیرا سایر عوامل در کیفیت سود شرکت دخیل است، برای مثال حسابداران به طور سخت گیرانه ای از یک سری استانداردهای ضعیف که گزارشهای مالی با کیفیت پایین را منجر می شود، پیروی می کنند. به هر حال اگر سایر عوامل شرکت کننده را ثابت فرض کنیم سپس می توانیم ارتباط نزدیکتری بین مدیریت سود و کیفیت سود رسم کنیم. تفسیر های متفاوتی از کیفیت سود وجود دارد در مباحث زیر تفاسیر مطابق تحقیق بال و شیواکومار ( 2008 ) است به این گونه که، سود با کیفیت بالا محافظه کارانه است و سود با کیفیت پایین نشان دهنده سود مدیریت شده افزاینده است.[4]

[1] در جمله فوق منظور عمدی است زیرا ضرر زدن می تواند عمدی و یا غیر عمدی باشد . برای مثال ، مدیران به نیت آشکار برای زیان به سرمایه گذاران نیاز ندارند ولی با اینحال ، اگر آنها سود را با عقیده قدم درست ، مدیریت کنند ، سرمایه گذاران می توانند ضرر ببینند درست همانند قتل ( با هر نیتی )که هنوز گرفتن زندگی فرد را شامل می شود .

[2] از این منظر ، اصطلاح مدیریت سود یک حسن تعبیر دانشگاهی است . در واقع ، اگر مدیریت کردن یک بخش تجاری باشد که به طور عادی انجام می شود آیا مدیریت سود ، فعالیتی که این گونه توضیح می شود مشروع نیست؟

[3] در تحقیقات مربوط به جرم اصطلاح قانونی " غیبت در هنگام وقوع جرم " به ایده توضیحات جایگزین نزدیکترین است . غیبت در هنگام وقوع جرم " ادعای بودن در جایی دیگر در زمانی که هر عمل منتسب شده اتفاق افتاده است " می باشد . ( دیکشنری انگلیسی آکسفورد ) در زمینه تحقیق حسابداری این اصطلاح به طور دقیق قابل کاربرد نمی باشد .

[4] دو تعریف جایگزین از کیفیت سود به ذهن می رسد . اول ، قابلیت تحمل سود است و دوم ، بدون تعصب بودن یا بی طرفی سودها و رویه های حسابداری و برآوردهای به کار برده شده برای ایجاد این سودها می باشد . تعریف آخر به طور متمایزی متفاوت از تعریف پذیرفته شده در تحقیق بال و شیواکومار ( 2008 ) می باشد .

 

 

برای خرید مقاله رو لینک زیر کلیک کنید

 

راهنمای خرید

 

برچسب

نوشته شده توسط 7sad.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =