شماره تماس با تلگرام ::: 09355102506 ::: ir7sad[at ]gmail.com

مقاله تأثیرحاکمیت شرکتی بر ساختارسرمایه فکری و عملکردمالی

مقاله تأثیرحاکمیت شرکتی بر ساختارسرمایه فکری و عملکردمالیwww.7sad.ir

ترجمه مقالات انگلیسی

مقاله تأثیرحاکمیت شرکتی بر ساختارسرمایه فکری و عملکردمالی

ارسال شده توسط 7sad.ir

مقاله تأثیرحاکمیت شرکتی بر ساختارسرمایه فکری و عملکردمالی

در بزرگترین وب سایت پروژه و پایان نامه وتحقیق ومقاله و کارورزی وترجمه مقالات جدیدو، نمونه سوالات پیام نور وانجام پایان نامه

www.7sad.ir 

مختصری ازمقاله :

این نوشته یک مدل ساختاریِ مرتبط به حاکمیت شرکتی، کارایی  سرمایه فکری و عملکرد مالی را توسعه می دهد و سپس آن را از طریق مدلِ ساختاری و معادله بر اساس مجذور نسبی کوچکترین عامل اثبات می کند. حاکمیت شرکتی مفهوم آفرینی شده است و از طریق دوگانگی رئیس هدیئت مدیره، نسبتِ مدیران غیر موظف ، مالکیت مدیران، دستمزد مدیر عاملان و تعدادسهامداران سنجیده می شوند. کارایی سرمایه فکری از طریق ضریب فکری ارزش افزوده   محاسبه می شود و عملکرد مالی از طریق بازده سرمایه گذاری، بازده دارایی خالص و سود خالص پس از مالیات ارائه می شود.نوشته وجودِ ارتباط ساختاریِ انتقاد آمیز بین حاکمیت شرکتی، کارایی سرمایه فکری و عملکرد مالی را تعیین و آشکار می کند. این نوشته نتیجه گیری می کند که حاکمیت شرکتی به طور مستقیم عملکرد مالی را بهبود نمی دهد: به بیان دقیق تر حاکمیت شرکتی می تواند به طور معنی داری آن را از طریق بهره گیری از منابع سرمایه فکری بالا ببرند. این نوشته مدرکی تجربی فراهم می کند که یک شرکت با حاکمیت شرکتی خوب، کارایی سرمایه فکری را می سنجد که نهایتاً بازده بیشتر سرمایه، بازده دارایی خالص و سود خالص  را ایجاد می کند. 

چکیده لاتین

This study develops a structural model linking corporate governance, intellectual capital efficiency and financial performance then verifies it through structural equation modeling based on partial least square. Corporate governance has been conceptualized and measured through chief executive officer’s duality, ratio of non executive directors, directors’ ownership, executives’ remuneration and number of shareholders. Intellectual capital efficiency is computed through Value Added Intellectual Coefficient (VAIC), and financial performance is represented through return on investment, return on equity and net profit after tax.

دانلودفایل انگلیسی مقاله

نام فارسی

تأثیرحاکمیت شرکتی بر ساختارسرمایه فکری و عملکردمالی

نام لاتین

Impact of Corporate Governance on Intellectual Capital Efficiency and Financial Performance

قیمت

۳۸۰۰۰۰

سال انتشار

۲۰۱۴

فرمت مقاله

Word

تعداد صفحه

۴۱

 

ارسال ترجمه فارسی مقاله ۱۰ دقیقه تا ۱ یک ساعت بعد به ایمیل شما ارسال خواهد شد

در صورت بروز مشکل عنوان مقاله و ایمیل خود را به شماره ۰۹۳۵۵۱۰۲۵۰۶ ارسال نمائید

 

برچسب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نوشته شده توسط 7sad.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 1 =