شماره تماس با تلگرام ::: 09355102506 ::: ir7sad[at ]gmail.com

مقاله روش های جدید در حذف فلزات سنگین از فاضلاب صنعتی

<span itemprop=مقاله روش های جدید در حذف فلزات سنگین از فاضلاب صنعتی" />

مقاله روش های جدید در حذف فلزات سنگین از فاضلاب صنعتی

ارسال شده توسط 7sad.ir

روش های جدید در حذف فلزات سنگین از فاضلاب صنعتی

در بزرگترین وب سایت پروژه و پایان نامه وتحقیق ومقاله و کارورزی وترجمه مقالات جدیدو، نمونه سوالات پیام نور وانجام پایان نامه

www.7sad.ir

 

فـرمت ترجمه : WORD
رشــــــتـــــــه : شیمی
تعداد صفحات ترجمه : 27 صفحه
قيمت ترجمه : 25000تومان

توضیحات مختصرمقاله :

فرایندهای نوین برای تصفیه فاضلاب­های صنعتی که محتوی فلزات سنگین هستند غالبا دربرگیرنده تکنولوژی­هایی برای کاهش میزان سمیت هستند تا استانداردهای عملیات مبتنی بر تکنولوژی را برآورده کنند. این مقاله، پیشرفت­های اخیر و کاربرد فنی تدابیر تصفیه مختلف برای حذف فلزات سنگین از فاضلاب صنعتی را مرور می­کند. تمرکزی ویژه بر روی فرایندهای حذف ابداعی فیزیکی-شیمیایی همچون جذب سطحی جاذب­های جدید، فیلتر کردن غشاء، الکترودیالیز، و فوتوکاتالیس ارائه شده است. مزایا و محدودیت­های آنها در کاربرد، مورد ارزیابی قرار گرفته­اند. شرایط عملیاتی اصلی همچون pH و عملکرد تصفیه، ارائه شده است. مطالعات منتشر شده از ۹۴ مرجع ذکر شده مرور شده­اند (۱۹۹۹-۲۰۰۸).

از این پژوهش آشکار می­گردد که جاذب­های جدید و فیلتر کردن غشاء، بیش از همه مورد مطالعه قرار گرفته­اند و بشکلی گسترده برای تصفیه فاضلاب­های آلوده به فلز بکار گرفته شده­اند. با این حال در آینده­ای نزدیک، نویدبخش­ترین روش­ها برای تصفیه چنین سیستم­های پیچیده­ای عبارت خواهند بود از روش­های فوتوکاتالیستی که فوتون­های ارزان ناحیه مرئی نزدیک به UV را مصرف می­کنند. آنها همچنین موجب کاهش آلوده­کننده­های آلی و بازیابی فلزات در سیستم­های یک دیگی می­شوند. از سوی دیگر، از فرایندهای مرسوم، رسوب دادن آهک بعنوان یکی از موثر­ترین ابزارها برای تصفیه فاضلاب غیر آلی با غلظت فلز بزرگتر از ۱۰۰۰ mg/L شناخته شده­ است. توجه به این نکته اهمیت دارد که هزینه کلی تصفیه آب­های آلوده به فلز، بسته به فرایند بکار گرفته شده و شرایط موضعی، متغیر هستند. در حالت کلی کاربرد فنی، سادگی ماشین­آلات و مقرون بصرفه بودن، عوامل کلیدی در انتخاب مطلوب­ترین روش تصفیه فاضلاب غیر آلی هستند.

کلمات کلیدی: فلزات سنگین؛ تصفیه فاضلاب؛ حذف؛ تکنیک­های پیشرفته

———————————————————————————

عنوان اصلی مقاله:       New trends in removing heavy metals from industrial wastewater

ترجمه فارسی عنوان:   روش های جدید در حذف فلزات سنگین از فاضلاب صنعتی

تعداد صفحات انگلیسی:  ۱۷ صفحه

تعداد صفحات ترجمه فارسی: ۲۹ صفحه 

قیمت ترجمه فارسی:  25000تومان

 

ارسال ترجمه فارسی مقاله ۱۰ دقیقه تا ۱ یک ساعت بعد به ایمیل شما ارسال خواهد شد

در صورت بروز مشکل عنوان مقاله و ایمیل خود را به شماره ۰۹۳۵۵۱۰۲۵۰۶ ارسال نمائید

 

  • اسفند ۲۵, ۱۳۹۴

نوشته شده توسط 7sad.ir

دیدگاه بسته شده است