شماره تماس با تلگرام ::: 09355102506 ::: ir7sad[at ]gmail.com

مقاله فاکتورهای مهاجرت در شهر بنگلادش: یک مطالعه تجربی در زمینه مهاجرت های ضعیف در شهر راجشاهی

کارورزی فرهنگیان | اقدام پژوهی | کنش پزوهی | گزارشات تخصصی | طرح درس | کاورزی ۱ | کارورزی ۲ | کارورزی ۳ | کارورزی ۴ مقاله فاکتورهای مهاجرت در شهر بنگلادش: یک مطالعه تجربی در زمینه مهاجرت های ضعیف در شهر راجشاهی
<span itemprop=مقاله فاکتورهای مهاجرت در شهر بنگلادش: یک مطالعه تجربی در زمینه مهاجرت های ضعیف در شهر راجشاهی" />

مقاله فاکتورهای مهاجرت در شهر بنگلادش: یک مطالعه تجربی در زمینه مهاجرت های ضعیف در شهر راجشاهی

ارسال شده توسط 7sad.ir

مقاله فاکتورهای مهاجرت در شهر بنگلادش: یک مطالعه تجربی در زمینه مهاجرت های ضعیف در شهر راجشاهی

در برزرگترین وب سایت پروژه و پایان نامه تحقیق مقاله کارورزی ترجمه مقالات جدید، نمونه سوالات پیام نور

www.7sad.ir 

 

فـرمت ترجمه : word
رشــــــتـــــــه : جغرافیا شهری
تعداد صفحات ترجمه : 10 صفحه
قيمت ترجمه : 20000تومان

توضیحات مختصر مقاله :

این مقاله فاکتورهای مربوط به مهاجرت شهری – روستایی را در بنگلادش مورد بررسی قرار می دهد. این بر روی مواردی از مهاجرت متمرکز شده است که عمدتا ناشی از فاکتورهای اجتماعی و اقتصادی است برای مثال بیکاری، قحطی، مشکلات نژادی و سیاسی، مذهبی و غیره. در فرایند مهاجرت فاکتورهای هل دهنده در مقایسه با فاکتورهای کشنده فعال تر هستند چنان چه فقر و قحطی و بیکاری معمولا روستاییان فقیر را به سمت تغییر زیستگاه به سمت شهرها هل می دهند. بعد از این که اکثر افراد مهاجرت کردند به صورت قابل مقایسه ای معیشت آن ها در شهر بهبود می یابد. اگر چه مهاجران فقیر دارای توزیع مشخصی نسبت به رشد اقتصادی هستند اما آن ها از نظر اجتماعی و اقتصادی از مزیت های وسیع رشد اقتصادی مانند دسترسیبه غذا و تحصیل، داشتن خانه و آزادی مستثنی می مانند. نتایج مطالعه نیاز برای مهاجرت کردن هدف دار گروه ها و را برجسته می نماید.
مقدمه
نزدیک به یک بیلیون ساکن در شهرهای در حال توسعه جهان فقیر تخمین زده شده اند و شهری شدن ئ قحطی به عنوان زنگ خطری در این زمینه به شمار می آید. تعداد مردمی که در مله های فقیر نشین شهری زندگی می کنند به صورت زیادی در جوامع شهری بنگلادش در حال افزایش هستند. جمعیت شهری عمدتا به علت مهاجرت روستاییان به شهر در حال افزایش است. بنگلادش اکنون هفتمین شهر پر جمعیت جهان می باشد. براساس نرخ رشد موجود جمعیت، به نظر می رسد که جمعیت شهری ۲۰۶ میلیون نفر در سال ۲۰۲۵ برسد. مانند بیشتر کشورها تعداد افراد فقیر شهری در بنگلادش در حال افزایش است. مهاجرت یکی از روش های پیشرفت بسیار مهم برای مردم بنگلادش است. صدها هزاران نفر قربانی بلایایی طبیعی می شوند. بنابراین بیشتر افراد با تصور داشتن زندگی بهتر و امید به زندگی بیشتر به شهر می آیند. هر روز هم افراد فقیر و هم افراد با بضاعت بهتر در بنگلادش مهاجرات می کنند. در سال های اخیر بیشتر شهرها در بنگلادش به سرعت رشد کرده اند در حالی که مقدار رشد جمعیت سالیانه ۷/۱ درصد در سطح ملی بوده است و درصد رشد شهری افزایش یافته است و انتظار می رود که بش از ۵۰ درصد از جمعیت این کشور تا سال ۲۰۲۵ ساکن مناطق شهری شوند.
توسعه ناموزون به مهاجرت می‏انجامد.زیرا انسانها می‏کوشند تا کیفیت‏ زندگی خود را بهبود بخشند.آنها از مناطق فقیر به مناطق غنی کوچ می‏کنند و از بخشهائی که زمینها قابل کشت نیست به جاهائی میروند که اراضی قابل‏ کشت وجود دارد.از مناطق فقیر حومه شهرها به شهرها هجوم می‏آورند و از کشورهائی که نرخ بیکاری‏شان بالاست به ممالکی میروند که امکانات‏ اشتغال به کار فراهم است.با این تحرک انسانها میکوشند تا توازن‏ اقتصادی‏شان را اعاده کنند.
در کشورهای در حال توسعه هنوز بین مناطق روستائی مهاجرتهائی‏ صورت می‏گیرد.اما معمولا قسمت اعظم زمینهای قابل کشت از قبل در تصرف افراد است.در زمینهائی که در تصرف کسی نیست احتمالا زراعت‏ مشکل و یا غیر حاصلخیز بوده است.این زمینها از لحاظ بوم شناسی حساس‏ است و می‏تواند در معرض فرسایش سریع قرار گیرد.
در آفریقای شرقی،مردمی از بلندی‏های پرآب و پر جمعیت به دشتهای خشکی‏ که افراد کمتری در آنها ساکن هستند کوچ میکنند.در افریقای غربی نیز افراد متمایل بوده‏اند که به مناطق خشک‏تر نقل مکان کنند.زمینهای خشک به علت‏ کشت بی‏رویه در معرض فسایش قرار می‏گیرد.
در بنگلادش افراد از مناطق پر جمعیت ساحلی برای کشاورزی به زمینهای‏ غیر ساحلی تپه‏های«چیتا گونگ»که روزگاری با جنگلهای انبوه پوشیده شده‏ بود هجوم آورده‏اند.اینگونه مهاجرت،توسعه پایدار را بطور مضاعف تهدید میکند.از زمینهای زراعی در حد افراط بهره‏برداری می‏شود و وقتی زمینها از ساکنان قبلی تخلیه می‏شود مهاجرت جدیدی صورت میگیرد.رشد کندتر جمعیت در مناطق مهاجر فرست میتواند به تقلیل میزان مهاجرت در حال و آینده‏ کمک کند و به این ترتیب جنگلها و منابع آب و حیات وحش حفظ می‏شود.
این مقاله در جستجوی توصیف کردن و بحث کردن در مورد فاکتورهایی است که بر مهاجرت در بخش های شمالی بنگلادش اثر گذاشته است جایی که مهاجرت ضعیفی از نواحی روستایی بهنواحی شهری راشاهی صورت می گیرد. در این جا ما سعی می کنیم تا دلایل بنیادی مهاجرت را به جامعه شهری را بررسی کنیم.

ارسال ترجمه فارسی مقاله ۱۰ دقیقه تا ۱ یک ساعت بعد به ایمیل شما ارسال خواهد شد

در صورت بروز مشکل عنوان مقاله و ایمیل خود را به شماره ۰۹۳۵۵۱۰۲۵۰۶ ارسال نمائید.

  • دسامبر 29, 2015

نوشته شده توسط 7sad.ir

دیدگاه بسته شده است