شماره تماس با تلگرام ::: 09355102506 ::: ir7sad[at ]gmail.com

مقاله قارچ پوچی نیا (Puccinia araujiae)، به عنوان یک عامل کنترل زیستی کلاسیک امیدوارکننده برای کنترل گیاه پروانه (علف هرز) در نیوزلند: بیولوژی، دامنه میزبانی این قارچ و همچنین هیپرپارازیتیسم آن توسط کلادوسپوریوم Cladosporium uredinicola)) توضیح داده می شود.

کارورزی فرهنگیان | اقدام پژوهی | کنش پزوهی | گزارشات تخصصی | طرح درس | کاورزی ۱ | کارورزی ۲ | کارورزی ۳ | کارورزی ۴ مقاله قارچ پوچی نیا (Puccinia araujiae)، به عنوان یک عامل کنترل زیستی کلاسیک امیدوارکننده برای کنترل گیاه پروانه (علف هرز) در نیوزلند: بیولوژی، دامنه میزبانی این قارچ و همچنین هیپرپارازیتیسم آن توسط کلادوسپوریوم Cladosporium uredinicola)) توضیح داده می شود.
<span itemprop=مقاله قارچ پوچی نیا (Puccinia araujiae)، به عنوان یک عامل کنترل زیستی کلاسیک امیدوارکننده برای کنترل گیاه پروانه (علف هرز) در نیوزلند: بیولوژی، دامنه میزبانی این قارچ و همچنین هیپرپارازیتیسم آن توسط کلادوسپوریوم Cladosporium uredinicola)) توضیح داده می شود." />

مقاله قارچ پوچی نیا (Puccinia araujiae)، به عنوان یک عامل کنترل زیستی کلاسیک امیدوارکننده برای کنترل گیاه پروانه (علف هرز) در نیوزلند: بیولوژی، دامنه میزبانی این قارچ و همچنین هیپرپارازیتیسم آن توسط کلادوسپوریوم Cladosporium uredinicola)) توضیح داده می شود.

ارسال شده توسط 7sad.ir

قارچ پوچی نیا (Puccinia araujiae)، به عنوان یک عامل کنترل زیستی کلاسیک امیدوارکننده برای کنترل گیاه پروانه (علف هرز) در نیوزلند: بیولوژی، دامنه میزبانی این قارچ و همچنین هیپرپارازیتیسم آن توسط کلادوسپوریوم Cladosporium uredinicola)) توضیح داده می شود.

فـرمت ترجمه : word
رشــــــتـــــــه : زیست شناسی
تعداد صفحات ترجمه : 27 صفحه
قيمت ترجمه : 33000 تومان

توضیحات مختصرمقاله :

قارچ پوچی نیا (Puccinia araujiae)، که یک قارچ مولد زنگ در گیاهان است، به عنوان عامل کنترل زیستی (بیولوژیک)، برای گیاه پروانه Araujia hortorum، در نیوزلند، پیشنهاد داده شده است. این پاتوژن (پاتوژن یعنی بیماری زا و دراینجا منظور از این یعنی همان قارچ مولد زنگ است)، چرخه زندگی خود را در میزبان کامل کرده و از طریق ریزش برگ گیاه و ریزش شاخه و برگ نابالغ، می­تواند به گیاه میزبان آسیب بزند و تنها برای تیره اکسی پتالینه (Oxypetalinae) و یا تیره خرزهره ایان یا همان آپوسیناسه (Apocynaceae)، شناخته شده (یعنی میزبان اختصاصی این قارچ، تیره های ذکر شده می­باشد). یافته شده است، که قارچ پوچی نیا (Puccinia araujiae)، در مزارع آرژانتین، به شدت توسط قارچ کلادوسپوریوم، هیپرپارازیت می­شود. (هیپرپارازیت یعنی، کنترل یک میکروارگانیسم توسط میکروارگانیسم های دیگر، گونه های هیپرپارازیت که در اینجا، قارچ کلادوسپوریوم می­باشد، رشد خود را روی پارازیت دیگر (که در اینجا قارچ پوچی نیا است) انجام می­دهند و از نظر کنترل بیولوژیک، بسیار مضر است). روش عملکرد این هیپرپارازیت (منظور قارچ کلادوسپوریوم) مورد بررسی قرار گرفت و در حال حاضر، تلاش­ها برای حذف آن از محیط کشت قارچ مولد زنگ، از طریق ترکیبی از ضدعفونی کردن سطحی و چندین بار انکوباسیون (تلقیح) پی در پی، می­باشد. یک پروتکل برای نگهداری طولانی مدت از تلیوسپور زنگ (قارچ مولد زنگ)، در دماهای بسیار پایین، طراحی شده است. (منظور از تلیوسپور، همان هاگ زنگ است که با جوانه زدن تولید، بازیدیوم می­کند). اسپورهای نگهداری شده، نشان دادند که، می­توانند توانایی جوانه زنی و تولید بازیدیوسپور عفونی را تا مدت ۱۲ ماه نگهداری کنند (هاگ هایی که در قارچ های زیر شاخه بازیدیومایکوتا تولید می­شود، بازیدیوسپور، نام دارد). اثراتی که ممکن است، هیپرپارازیت (قارچ کلادوسپوریوم) بروی عملکرد قارچ مولد زنگ، که به عنوان یک عامل کنترل بیولوژیکی که باید به نیوزلند معرفی شود، داشته باشد، مورد بحث قرار گرفته است.

—————————————–

عنوان اصلی مقاله:  Puccinia araujiae, a promising classical biocontrol agent for moth plant in New Zealand: Biology, host range and hyperparasitism by Cladosporium uredinicola

ترجمه فارسی عنوان:  : قارچ پوچی نیا (Puccinia araujiae)، به عنوان یک عامل کنترل زیستی کلاسیک امیدوارکننده برای کنترل گیاه پروانه (علف هرز) در نیوزلند: بیولوژی، دامنه میزبانی این قارچ و همچنین هیپرپارازیتیسم آن توسط کلادوسپوریوم Cladosporium uredinicola)) توضیح داده می¬شود

تعداد صفحات انگلیسی: ۸ صفحه

تعداد صفحات ترجمه فارسی: ۲۷ صفحه 

قیمت ترجمه فارسی:  33000تومان

ارسال ترجمه فارسی مقاله ۱۰ دقیقه تا ۱ یک ساعت بعد به ایمیل شما ارسال خواهد شد

در صورت بروز مشکل عنوان مقاله و ایمیل خود را به شماره ۰۹۳۵۵۱۰۲۵۰۶ ارسال نمائید

  • اسفند ۲۶, ۱۳۹۴

نوشته شده توسط 7sad.ir

دیدگاه بسته شده است