شماره تماس با تلگرام ::: 09355102506 ::: ir7sad[at ]gmail.com

پایان نامه رشته حقوق با موضوع جرایم رایانه ای

<span itemprop=پایان نامه رشته حقوق با موضوع جرایم رایانه ای" />

پایان نامه رشته حقوق با موضوع جرایم رایانه ای

ارسال شده توسط 7sad.ir

پایان نامه رشته حقوق با موضوع جرایم رایانه ای

در بزرگترین وب سایت پروژه و پایان نامه وتحقیق ومقاله و کارورزی وترجمه مقالات جدیدو، نمونه سوالات پیام نور وانجام پایان نامه

www.7sad.ir 

مختصری از پایان نامه

جرم‌انگاري جرائم رايانه‌اي

گفتار اول: تعريف جرائم رايانه‌اي

ارائه تعريف دقيق و به نحوه جامع و مانع مشكل به نظر مي‌رسد و دليلش هم به خاطر اين است كه موضوع جديدي است و هنوز تمام ابعاد و جهات آن شناخته نشده است و به همين خاطر متخصصان امر نتوانسته‌اند تاكنون تعريف جامع از جرائم رايانه‌اي ارائه دهند به گونه‌اي كه تمام مصاديق جرائم را شامل گردد. در اينجا به تعريف جرم رايانه‌اي و اينترنتي و جرم مجازي به نقل از هفته‌نامه ارتباط مي‌پردازيم: راهنماي سازمان ملل پيرامون جرائم كامپيوتري اينگونه تعريف كرده است:

جرائم كامپيوتري مي‌تواند شامل فعاليت‌هايي مجرمانه‌اي باشد كه ماهيت سنتي دارند. از جمله سرقت، كلاهبرداري، جعل و سوءاستفاده از سند مجعول كه همگي به‌طور معمول در ضمانت اجراهاي كيفري هستند. كامپيوتر نيز فرصت‌هاي تازه‌اي براي سوءاستفاده به‌وجود آورده است كه مي‌توانند و يا بايد جرم‌انگاري شوند.

يكي از نويسندگان رهنمود شواري اروپا جرم كامپيوتري را اينگونه تعريف كرده است:

هر عمل غيرقانوني كه كامپيوتر ابزار يا موضوع جرم باشد به عبارت ديگر هر جرمي كه ابزار يا هدف آن تأثيرگذاري بر عملكرد كامپيوتر باشد.

قانون‌گذاران فلاند جرم كامپيوتري را به اين ترتيب تعريف كرده‌اند: جرمي است كه دربر گيرنده سيستم‌هاي نرم‌افزار به عنوان يك هدف و يا يك ابزار يا يك ركن عمل مجرمانه است.

در ايالات متحده آمريكا تعريف وسيعي از جرم كامپيوتري به عمل آمده است: هر اقدام غيرقانوني كه با يك كامپيوتر يا سيستم كامپيوتر يا به‌كارگيري آن مرتبط باشد را جرم كامپيوتري مي‌گويند. هر اقدام عمومي كه به هر ترتيب با كامپيوتر مرتبط بود و موجب ايجاد خسارت به بزه‌ديده شده و مرتكب از اين طريق منافعي را تحصيل كند جرم كامپيوتري است.

وزارت دادگستري آمريكا هر اقدام غيرقانوني كه براي ارتكاب پي‌جويي يا پيگرد قضائي آن بهره‌برداري از دانش فن‌آوري كامپيوتر ضروري باشد را جرم كامپيوتري دانسته است. بنابراين دانش كامپيوتر براي ارتكاب جرم ضروري است. در حقوق كانادا جرم كامپيوتري شامل هر فعاليت مجرمانه‌اي است كه دربر گيرنده كپي، استفاده جابجا، مداخله، دسترسي يا سوءاستفاده از سيستم‌هاي كامپيوتري عملكرد كامپيوتر داده‌ها يا برنامه كامپيوتر است.

در آلمان گروه كاري پليس جنايي فدرال و ايالتي اينگونه تعريف كرده‌اند: جرائم كامپيوتري شامل همه شرايطي است كه پردازش الكترونيكي جرائم متضمن اعمال توأم با بي‌مبادلاتي يا حوادثي كه موجب تخريب عملكرد سيستم كامپيوتر با استفاده غيرقانوني از آن باشد

 

  • آوریل 8, 2016

نوشته شده توسط 7sad.ir

دیدگاه بسته شده است