شماره تماس با تلگرام ::: 09355102506 ::: ir7sad[at ]gmail.com

گزارش کارآموزی احداث ساختمان مسكوني اسكلت بتني

<span itemprop=گزارش کارآموزی احداث ساختمان مسكوني اسكلت بتني" />

گزارش کارآموزی احداث ساختمان مسكوني اسكلت بتني

ارسال شده توسط 7sad.ir

گزارش کارآموزی احداث ساختمان مسكوني اسكلت بتني

در بزرگترین وب سایت پروژه و پایان نامه وتحقیق ومقاله و کارورزی وترجمه مقالات جدیدو، نمونه سوالات پیام نور وانجام پایان نامه

www.7sad.ir 

توضیحات مختصرکارآموزی

دوره کار آموزی فرصتی مناسب برای آشنایی با محیط کار وکسب یک تجربه کاری بسیار مفید ،که میتواند  تاثیر به سزایی در آینده شغلی داشته باشد،میباشد.

محل کارآموزی در شهر اصفهان خیابان ولی عصر دوم جنب مدرسه راهنمایی شهید اژه ای بوده و کارگاهی کـه در آنجا  مشغول بـه گـذرانـدن دوره ی کـارآمـوزی بـودم از عملیات خاك برداری تا اجرای سقف چهارم  بطول انجامید.

در اینجا برخود لازم میدانم کمال قدردانی را نمایم  از پرسنل پر تلاش شرکت مهندسی یکتا ساز اصفهان  بویژه جناب

مهندس جلادتی مدیرعامل و همچنین جناب مهندس مظفری مدیر پروژه که قبول زحمت نمودند و مسولیت مربیگری بنده را  پذیرفتندو تجربیات چندین ساله خود به بنده آموختند.

همچنین تشکر وسپاس فراوان  دارم از استاد گران قدر جناب آقای دکتر پور حسینی که همواره بنده را از راهنمایی های  خود بهره مند کرده اند.

دستورالعملهاي حفاظتي و ايمني کارگاه هاي ساختماني 

اجرای کـارهـای ساختمانی شـامـل مراحـل متعددی است که ضمن آن افراد با ماشین آلات ساختمانی، ابزار و مصالح گوناگون سروکار دارند . این روابط ویژگی ها امکان وقـوع حوادث را بـرای نیروی انسـانی را افـزایش می دهـنـد . محـافظت از افراد انسانی در قبال حوادث نـاشـی از کـار از اهمیت ویژه ای برخوردار اسـت . از این رو بـاید ابـزار و ماشین آلات بـه طور مستمر مورد بازرسی کامل قرار گـرفـتـه و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل شود . در بکار گیری ماشین ها نیز باید از افراد با تجربه استفاده شود . برای تامین ایمنی کارگاه هـای ساختمانی بـاید همه ی کـارهـا بـا دقت و برنامه ریزی دقیق انجام گیرند. در ضمن باید دقت داشته باشیم و کـه هنگام کار یا تخلیه ی مصالح مزاحمتی برای همسایگان و سایرین ایجاد نشود .همچنین از انجام کارهای پر سر و صدا در شب خودداری شود . در صورتی که لازم است کاری در شب انجام شود باید قبلا اجازه ی شهرداری و مقامات مسئول کسب شـود. 

ابـتدا کارفرما موظف است بـرای انجام مراحل قانونی و کسب مجوز پاك سازی بـه شهرداری و دیگر مراجع ذیربط مراجعه کند. 

پس از انجام مراحل قانونی و کسب مجوز پاك سازی کارفرما موظف بـدادن تعهـدی مبنی بـر عدم ایجاد مزاحمت و سلب آسایش بـرای همسایگان و عـدم ایجاد سد معبر در خیابان به هنگام ساخت و پاك سازی می باشد . در ضمن کار فرما موظف به تعهد مبنی بر جلو گیری از تخریب و صدمه به ساختمان های مجاور هنگام پاك سازی و سـاخت و سـاز می باشد. 

پس از انجام مراحل بالا و گـرفتن مجوز پاك سازی با اجازه مهندس ناظر و با احتیاط کامل و ارئه تمهیداتی خاص در هنگـام پاك سازی جهت جلو گیری از آسیب بـه ساختمانهای مجاور شروع بـه پاك سازی خرابه می نماییم.

پس از اخذ مجوز پاك سازی از شهرداری و قبل از پاك سازی خرابه باید سـازمانهای مربوطه از قبیل سازمانآب برق گـاز … را در امور کار قرار  داده و هماهنگی هـای لازم را بعمل آوریم و نسبت به نصب آنها اقدام نماییم . 

پي کني:  

اصولا پی کنی به دو دلیل انجام می شود. 1-دسترسی به زمین بکروبرای محافظت  ازپی ساختمان . 

با توجه به اینکه کلیه بار ساختمان به وسیله دیوارها یاستونها به زمین منتقل می  شود در نتیجه ساختمان باید روی زمینی که قابل اعتماد بوده و قابلیت  تحمل بار ساختمان داشته باشد بنا گردد. برای برای دسترسی به چنین زمینی ناچار به ایجاد پی برای ساختمان می باشیم . برای محافظت پایه ساختمان وجلوگیری از تاثیر عوامل جوی در پایه ساختمان باید پی سازی کنیم در این صورت حتما در بهترین زمینها باید حداقل پی هایی به عمق 04تا04 سانتیمترحفر کنیم.

 طول وعرض وعمق پی ها کاملا بستگی به وزن ساختمان وقدرت تحمل خاك محل ساختمان دارد.

 در ساختمانهای بزرگ قبل از شروع کاربوسیله ازمایشهای مکانیک خاك 

 قدرت مجاز تحملی زمین را تعیین نموده وازروی ان مهندس محاسب ابعاد پی را تعیین میکند. ولی در ساختمانهای کوچک که ازمایشات مکانیک خاك در دسترس نیست باید از مقاومت زمین در مقابل بار ساختمان مطمئن شویم.

 اغلب مواقع قدرت مجازتحملی زمین برای ساختمانهای کوچک با مشاهده خاك  پی ودیدن طبقات ان وطرز قرار گرفتن دانه ها به روی همدیگرو با ضربه زدن بوسیله کلنگ به محل پی قابل تشخیص است.

  البته قبل از ان باید مهندس محاسب وزن ساختمان و میزان باری که ازطرف ساختمان به زمین وارد میشود اگاه باشد.

  باید متذکر شد که نوع پی استفاده شده در این ساختمان پی نواری میباشد.

   با توجه به تشخیص مهندس محاسب ساختمان وبررسی نوع خاك محل 

  حداقل عمق پی در این پروژه 104 سانتیمتردر نظر گرفته واجرا شد.چون طبقه همکف ساختمان04– سانتی متر پایین 4.4 کوچه احداث باید میشد و خود پی 04 سانتیمتر و بتن مگر نیز 14 سانتیمتر و 04 سانتیمتر نیز بلوکاژ در نظر گرفته شده بود.

  البته باید در نظر داشت که اگر در این عمق به زمین بکرنرسیدیم باید عمق پی را تا زمین بکر ادامه داده ویااز روشهایی دیگراز جمله شمع کوبی ویا تسطیع اقدام به اصلاح مقاومت زمین کرد.

 

 

  • فروردین ۱۹, ۱۳۹۵

نوشته شده توسط 7sad.ir

دیدگاه بسته شده است