شماره تماس با تلگرام ::: 09355102506 ::: ir7sad[at ]gmail.com

پروژه مالی طراحی سیستم حسابداری شرکت پیمانکاری آب و فاضلاب

پروژه مالی طراحی سیستم حسابداری شرکت پیمانکاری آب و فاضلاب::.www.7sad.ir.::

پروژه مالی رشته حسابداری

پروژه مالی طراحی سیستم حسابداری شرکت پیمانکاری آب و فاضلاب

ارسال شده توسط 7sad.ir

در بزرگترین وب سایت پروژه و پایان نامه وتحقیق ومقاله و کارورزی وترجمه مقالات جدیدو، نمونه سوالات پیام نور وانجام پایان نامه

www.7sad.ir 

مختصری از پروژه مالی  :

شرکت سهامی عام نمونه (در شرف تأسیس) طراحی سیستم اطلاعاتی خود را به ما واگذار می‌نماید و از ما خواسته می‌شود که با توجه به طبیعت فعالیت شرکت موردنظر (شرکت در زمینه تولید و فروش فرش ماشینی به فعالیت خواهد پرداخت) و حجم معاملات مختلف، تعداد کارمندان و ظرفیت شرکت سیستمی طراحی شود که با توجه به اصل فزونی منافع جو مخارج وظایف زیر را به نحو احسن انجام دهد:

۱ـ کلیه اطلاعات مورد نیاز مدیران را برای انجام امور شرکت فراهم نماید. ۲ـ گزارش نتایج عملیات شرکت را برای ذینفع (سهامداران، بستانکاران، بانکها و … ) تأمین کرده و در اختیار آنان قرار دهد.

۳ـ نحوه و ترتیب ثبت و گزارش اطلاعات به طور کارآ و مؤثر باشد.

۴ـ اندازه‌گیری و سنجش اشکال مختلف عملیات سازمان را در برگیرد.

۵ـ کنترلهای داخلی را فراهم ناید تا به بهترین نحو از اشتباهات، سوءاستفاده‌ها و تقلبات جلوگیری نماید. بطور کلی سلسله مراتب ویژگیهای کیفی اطلاعات حسابداری خواسته شده را به شکل نمودار صفحه ۲ نشان می‌دهیم.از آنجایی که چارت (نمودار) سازمانی از نکات قابل توجه در طراحی سیستم حسابداری می‌باشد (به منظور اعمال کنترلهای داخلی لازم و توسعه هماهنگ و روابط متقابل تشکیلات مختلف شرکت)

  اولین سازمان یا تشکیلات اداری برای اداره امور مربوط به آب در کشور باعنوان بنگاه مستقل آبیاری تاسیس و ضوابط و مقررات و اختیارات این تشکیلات در اردیبهشت ۱۳۲۲ به تصویب رسید. در اسفند ماه ۱۳۴۲ لایحه قانونی راجع به تأسیس وزارت آب و برق مورد تصویب قرار گرفت و بر مبنای آن، بنگاه مستقل آبیاری نیز جزئی از تشکیلات این وزارت گردید.

     سپس شرکتهای آب منطقه ای در دستور کار دولت قرار گرفت وبنابرین هیئت محترم وزیران در مورخ ۴/۱۰/۱۳۴۴ تأسیس سازمان آب منطقه ای فارس را بر اساس اساسنامه و آئین نامه مربوطه به تصویب رساند و در ۲۴ دی ماه ۱۳۴۸ تشکیل شرکت سهامی سازمان آب منطقه ای فارس بعنوان متولی بخش آب در استانهای فارس ، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد را به مرکزیت شیراز به تصویب کمسیونهای مجلس وقت رسید.

این وضعیت تا نیمه اول سال ۱۳۸۵ ادامه داشت که از این تاریخ با تاسیس شرکتهای آب منطقه ای در استانهای بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد ، حوزه عمل این شرکت فقط در استان فارس می باشد.

 اهداف شرکت
تامین آب شرب ، کشاورزی و صنعتی
انجام مطالعات برای شناخت ، توسعه و بهره برداری از منابع آب و انرژی برق آبی.
اجرای طرحهای سدهای مخزنی و انحرافی ، شبکه های آبیاری و زهکشی ، طرحهای تامین آب و آبرسانی شهری، اجرای طرحهای تغذیه مصنوعی.
انتقال آب به بخشهای مختلف مصرف ، شبکه های آبیاری و زهکشی ، آبرسانی به شهرها و صنایع ، پایداری و ایمنی سدها ، مهندسی رودخانه ها و سواحل ، کنترل سیلاب ، تغذیه مصنوعی و تولید انرژی برق آبی.
بهره برداری و نگهداری از تاسیسات و سازه های تامین آب و انتقال آب.
بهره برداری از منابع آب در چار چوب سیاستها، ضوابط و برنامه های مصوب وزارت نیرو .
جلب مشارکتهای مردمی و بخش غیر دولتی در اجرای توسعه منابع آب و شبکه های آبیاری و زهکشی ، آبرسانی به صنایع و شهرها، مهندسی رودخانه ها و سواحل ، انرژی برق آبی و بهره برداری و نگهداری از تاسیسات و سازه های آبی وبرق آبی .
مطالعات پایه و حفاظت کمی و کیفی و نظارت بر بهره برداری از منابع آب ، واگذاری اشتراک به متقاضیان بر اساس تعرفه های مربوطه

 طراحی سیستم حسابداری شرکت سهامی آب منطقه ای فارس

الف) نحوه پردازش اطلاعات

با توجه به محاسن استفاده از کامپیوترها در سیستم حسابداری (پایین آ‌مدن هزینه پردازش اطلاعات، پردازش سریع، به موقع بودن گزارشها، صحت زیاد و …) نحوه پردازش اطلاعات در این سیستم با استفاده از نرم‌افزارهای تهیه شده جهت سیستم بر اساس سیستم کامپیوتری طراحی گردیده است (پردازش کامپیوتری ترکیبی از افراد، ماشین، برنامه‌ها و رویه‌های است که برای کارآیی و اثربخشی سیستم حسابداری طراحی گردیده است)

همانطور که می‌دانیم در هر سیستم حسابداری و به منظور اعمال کنترلهای داخلی لازم و یا مثلاً وارد کردن ارقام و ثبتها در دفاتر روزنامه و کل (که از سوی مراجع ذی‌صلاح پلمپ بوده) و یا پرنمودن و تکمیل اظهارنامه مالیاتی و … باید از سیستم دستی در کنار سیستم اصلی پردازش اطلاعات استفاده کرد.

) طراحی زیر سیستمهای حسابداری

با توجه به حجم و عملیات شرکت و همچنین اعمال رویه‌های کنترل داخلی و تفکیک وظایف و نیز انعطاف‌پذیر بودن سیستم (جوابگوی تغییرات و تعدیلات احتمالی آتی به علت افزایش در حجم اطلاعات، تغییرات در روشهای عملیاتی و روشهای پردازشهای اطلاعات و … باشد)سیستم اطلاعاتی (حسابداری) شرکت بصورت زیر تقسیم‌بندی می‌شود که ما به طور مجزا هر زیر سیستم را تعریف کرده و نقش و وظایف آن در سیستم کلی حسابداری و ارتباط متقابل یا دیگر زیر سیستمها و همچنین فرمهای مورد استفاده در هر زیر سیستم را شرح می‌دهیم:

۱ـ مدیرت مالی

۲ـ کنترل مرکزی، دفترداری و گزارشگری

۳ـ دریافتها، پرداختها و قراردادها

۴ـ حسابداری خرید

۵ـ حسابداری فروش

۶ـ حسابداری اموال

۷ـ حسابداری حقوق و دستمزد

۸ـ حسابداری صنعتی و انبارها

۹ـ بودجه

۱۰ـ حسابرسی داخلی

  1ـ مدیریت مالی

نام فایل

پروژه مالی طراحی سیستم حسابداری شرکت پیمانکاری آب و فاضلاب

مقطع

کارشناسی  – کارشناسی ارشد

رشته

حسابداری – حسابرسی

قیمت

۱۵۰۰۰

فرمت مقاله

Word

تعداد صفحه

۶۰

 

در صورت بروز مشکل عنوان فایل خریداری شده و ایمیل خود را به شماره ۰۹۳۵۵۱۰۲۵۰۶ ارسال نمائید

برای سهولت در خرید لطفا " راهنمای خرید "  را مطالعه نماید.

 

برچسب , , , , , , , , , , , , , , , ,

نوشته شده توسط 7sad.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =